ZAPOMNĚLI JSTE SVÉ ÚDAJE?

BENEFITY

Hmyz představuje mnoho přínosů, které jsou prospěšné pro nás samotné, ale i pro naši planetu.

HMYZ vs. HOSPODÁŘSKÁ ZVÍŘATA

Jíst hmyz není pouze přínosem pro vaše tělo, je to přínos i pro životní prostředí. Při jeho konzumaci šetříte vodu a snižujete spotřebu plodin, které slouží jako potrava pro dobytek. Zároveň tím šetříte i půdu, a tak na místo polí s dobytkem můžeme mít třeba lesy plné zvířat v nich žijících. Nemalý rozdíl je i v tvorbě CO2, kterým jsou hospodářská zvířata známá. Nebojte, není potřeba jíst od teď pouze hmyz, stačí hmyz zapojit do své každodenní stravy a zajistit tak příznivější budoucnost nám všem.

VLASTNOSTI PRODUKTŮ

Uvedené vlastnosti závisí na druhu produktu.

ŽÁDNÁ LAKTÓZA

Oblíbenost produktů, které neobsahují laktózu, stále roste. Laktózová intolerance se objevuje u čím dál většího počtu populace. Je to stav, kdy člověk není schopen laktózu strávit a objevují se u něho trávicí problémy. Hmyz jako takový je 100% bez laktózy.

 

ŽÁDNÝ CUKR

Nadbytek cukrů přidávaných do potravin má negativní vliv na naše celkové zdraví. Cukr sice dává tělu energii, ale současně přináší spoustu prázdných kalorií. Hmyz je přirozeně bez cukru a je plný dalších základních živin. Díky tomu vám poskytuje velké množství energie bez jakýchkoli dalších negativních účinků. Naše hmyzí produkty jsou přírodní a zdravé. Vytvořte s nimi nová zajímavá jídla, doplníte jimi stávající jídla nebo je jednoduše využijete jako zdravou svačinku během dne. Zažijte všechny přínosy z této super potraviny!

ŽÁDNÁ SŮL

Spolu s cukrem je i vysoká spotřeba soli v dnešní době velkým problémem. Oba tyto prvky by měly být v potravě sníženy. Sůl je přítomna ve velkém množství v polotovarech a v dalších již hotových jídlech, aby zvýraznila jeho chuť. To vede k mnohem větší spotřebě soli, než je pro lidské tělo třeba. Nadměrná spotřeba soli vede k zažívacím a trávicím problémům a dalším vážným onemocněním. Hmyz nabízí široké spektrum živin, jako je velký obsah bílkovin, železo a vápník, přičemž poskytuje pouze omezený příjem soli a tím vám pomáhá udržovat zdravou výživu.

ČISTÝ PROTEIN

Základní makroživinou jsou bílkoviny. Zdroj bílkovin hraje důležitou roli v kvalitě života. Mnoho druhů bílkovin pochází ze zdrojů rostlinných či živočišných, které jsou pěstovány nebo chovány pomocí chemikálií, antibiotik a modifikovaných krmných složek. Všechny tyto látky negativně ovlivňují kvalitu bílkovin organismu, který je jimi živen a ve finále tak negativně ovlivňují koncového spotřebitele. U bílkovin divoce žijících rostlin, ryb a také hmyzu byl prokázán nejvyšší přínos pro koncového uživatele a mohou být tak označovány za čisté bílkoviny. Náš hmyz a produkty z něj vyrobené jsou bez chemikálií, antibiotik a tím jsou ideálním a čistým doplňkem k vaší stravě.

ZDRAVOTNÍ NEZÁVADNOST

Bezpečnost je pro nás prioritní. Všechen hmyz, který je v našich výrobcích, pochází z farem, které podléhají přísné kontrole. Tuto kontrolu provádějí instituce zajišťující bezpečnost potravin ve státech chovu hmyzu. Hmyz podléhá místní certifikaci ve státě výroby (EU).

HMYZ NENÍ KRMEN GENETICKY MODIFIKOVANÝM KRMIVEM A NEOBSAHUJE ŽÁDNÁ ANTIBIOTIKA ANI HORMONY.

DISTRIBUČNÍ ŘETĚZEC

Zajímá nás dopad na planetu a proto řešíme celý distribuční řetězec.

Nezajímá nás pouze produkce hmyzu jako taková, zajímáme se o celý distribuční řetězec. Na získání stejného množství bílkovin je třeba sníst 2,5 x méně váhového množství hmyzu než hospodářských zvířat. Je tedy potřeba menší celkové množství. A to má následky v dopravě. Vzhledem k menšímu množství přepravovaného množství je i dopad na životní prostředí nižší než u dobytka.

NAHORU